Mouse Secondary Antibodies
Secondary antibodies where mouse is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (1)
- (12)
- (7)
- (1,223)
- (55)
- (16)
Quantity
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (262)
- (108)
- (147)
- (11)
- (110)
- (1)
- (50)
- (102)
- (25)
- (62)
- (22)
- (8)
- (1)
- (3)
- (10)
- (82)
- (33)
- (10)
- (2)
- (1)
- (18)
- (7)
- (11)
- (25)
- (5)
- (113)
- (2)
- (28)
- (48)
Target Species
- (1)
- (2)
- (97)
- (51)
- (9)
- (9)
- (16)
- (1)
- (11)
- (32)
- (40)
- (2)
- (607)
- (5)
- (17)
- (79)
- (15)
- (2)
- (1)
- (79)
- (289)
- (18)
- (1)
- (41)
- (17)
- (2)
- (12)
- (5)
Isotype
- (1)
- (135)
- (686)
- (197)
- (3)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (105)
- (53)
- (64)
- (27)
- (10)
- (6)
- (1)
- (1)
Classification
- (3)
- (1,170)
- (111)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
481
–
495
of
11,553
results
Mouse anti-Human IgG F(ab) Secondary Antibody (4A11), HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgG Fc Secondary Antibody (3D3cc), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
|---|---|
| Conjugate | Unconjugated |
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG2a |
| Antigen | IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | PBS (pH 7.4) with 0.09% Sodium Azide |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Hybridoma clone has been derived from hybridization of Sp2/0 myeloma cells with spleen cells of Balb/c mice immunized with IgG from human serum. |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 3D3 |
Mouse anti-Human IgM Fc Secondary Antibody (CH2), Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgG Fc Secondary Antibody (SB2H2), PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | 4°C, do not freeze |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgE |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Sequential chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mM sodium azide; pH 7.4 |
| Immunogen | Purified human IgE. |
| Classification | Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | 4G7.325 |
Mouse anti-Rat IgA Heavy Chain Secondary Antibody (MARA-1), DyLight 755, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Antigen | IL-17A |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Refrigerate (2°C to 8°C) |
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | RB780 |
| Applications | Flow Cytometry |
| Gene ID (Entrez) | 3605 |
| Formulation | Aqueous buffered solution containing ≤0.09% sodium azide |
| Immunogen | Human IL-17A Recombinant Protein |
| Isotype | IgG1 κ |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | N49-653 |
Mouse anti-Bovine IgG (H+L) Secondary Antibody (IL-A2), DyLight 594, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Bovine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody (IL-A73), DyLight 550, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
BD Biosciences RB670 Hamster Anti-Mouse CD29 (Integrin β1), BD OptiBuild™
Hamster Monoclonal Secondary Antibody